LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Zwróć uwagę, że: Wczesna diagnoza i leczenie jaskry mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta, umożliwiając zachowanie pełnej zdolności widzenia i wykonywanie codziennych czynności bez utrudnień.

Opatrunek pozostaje na oku pacjenta do pierwszej wizyty kontrolnej, która odbywa się następnego dnia po zabiegu. Po niej wyznaczane są kolejne wizyty pooperacyjne. Należy stosować krople okulistyczne zgodnie z zaleceniami lekarza podanymi w karcie informacyjnej zabiegu.

I tak na przykładvertisement, jeśli zmiany wywołane przez jaskrę mają charakter początkowy, choroba publishępuje powoli, to zwykle leczenie rozpoczyna się od kropli ocznych. Jeśli natomiast uszkodzenia są bardzo zaawansowane i choroba szybko write-upępuje, to wybiera się leczenie operacyjne.

Instytut Oka jest najnowocześniej wyposażonym prywatnym ośrodkiem diagnostyki jaskry w kraju. Posiada między innymi najnowocześniejszy aktualnie na świecie tomograf OCT – Spectralis do diagnostyki i oceny progresji jaskry i chorób siatkówki oraz jedyny w Polsce tomograf AS-OCT Casia2, uznawany za najprecyzyjniejszy aparat do badania kąta przesączania w jaskrze.

Robert do MT 10 lata temu Na zabieg polecam wam szpital w Łodzi. Państwowy robi zabiegi na NFZ, ale termin do poradni długi.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, a podejmowane metody jej leczenia mogą jedynie powstrzymać postęp choroby, nie są natomiast w stanie cofnąć już poczynionych w strukturze nerwu zniszczeń. W przypadku leczenie jaskry warszawa jaskry w początkowym stadium stosuje się przede wszystkim leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków (głównie w postaci kropli na jaskrę do oczu), zmniejszających produkcję cieczy wodnistej w gałce ocznej lub ułatwiających jej odpływ.

Jaskra młodzieńcza dotyka nastolatków i młodych dorosłych. Pomimo, obecności podobnych objawów, jak u dorosłych, chorobę uważa się za bardziej zagrażającą widzeniu, ponieważ ciśnienie wewnątrzgałkowe jest zazwyczaj wyższe niż u dorosłych, a na dodatek młody wiek, wymaga zachowania nerwu wzrokowego przez znacznie dłuższy czas niż u dorosłych.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

Drugi rodzaj jaskry to jaskra otwartego kąta przesączania czyli tak zwana jaskra prosta, może być związana z wysokim ciśnieniem w oku oraz ze złym krążeniem ogólnym.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Gonioskopia stanowi waży factor diagnostyki w kierunku jaskry, ponieważ kąt przesączania odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego krążenia cieczy wodnistej w oku.

Jaskra wtórna związana jest z występowaniem innego schorzenia, dotyczącego oka, i podobnie jak jaskra pierwotna wyróżnia się postać z zamkniętym kątem przesączania, w której odpływ cieczy wodnistej jest widocznie utrudniony, oraz postać z otwartym kątem przesączania – w której ciecz nie odpływa, mimo iż kąt przesączania jest szeroki. Można je odróżnić za pomocą gonioskopii.

Report this page